Warsztaty 2022

Co wspólnego ma cyrk z kognitywistyką?Czym jest kreatywność? Dlaczego i jak studiować Sztuczną Inteligencję?Jak efektywnie zarządzać swoim czasem? Krok pierwszy - obudzić kreatywnośćMuzyka a mózg. Jak mózg wyobraża muzykę?NOWE ŁĄCZE — warsztaty twórczeSzybka nauka z IndigoW świecie alternatywnej komunikacji

Co wspólnego ma cyrk z kognitywistyką?

Prowadzący: Krzysztof Pacholik
Termin: czwartek 10.03 godz. 8:30 i 12:15, piątek 11.03 godz. 8:30 i 12:15

Ćwiczenie żonglerki – jednej z cyrkowych dziedzin – wpływa na rozwój mózgu, koreluje ze sobą pracę obu półkul, wzmacnia zdolności koncentracyjne, przyspiesza procesy odpowiadające za zapamiętywanie.
W ramach naszego wydarzenia zapraszamy na warsztaty żonglerskie, które poprowadzi Krzysztof Pacholik – instruktor cyrkowy, członek składu artystycznego Fundacji Sztukmistrze, a także współtwórca spektakli “Zgubowisko” oraz “9.811”.

Zarejestruj uczestnictwo!

Czym jest kreatywność?

Prowadzący: Anna Pietryga, Dominik Mazur
Termin: piątek 11.03 godz. 8:30 i 12:15

Kreatywność to proces umysłowy, który pozwala tworzyć. Osoba kreatywna wpada na oryginalne pomysły, koncepcje, idee oraz wynalazki. Dzięki kreatywnemu myśleniu można wyszukiwać kolejne obszary i luki badawcze, w ten sposób dbać o rozwój nauki. Kreatywność wykorzystywana jest w życiu codziennym, a także jest cechą pożądaną na rynku pracy. Kreatywne myślenie pozwala generować niebanalne i użyteczne rozwiązania. Dodatkowo jest procesem, który można wspomóc i rozwijać ćwiczeniami. Na co więc czekać?

Warsztaty kreatywnego myślenia to tematyczne zajęcia, podczas których uczestnicy będą stymulować swoją wyobraźnię. Dzięki przeprowadzanym ćwiczeniom, uczestnicy będą mogli:

  • dowiedzieć się czym jest kreatywność
  • sprawdzić swój poziom kreatywności
  • dowiedzieć się, w jaki sposób można rozwijać wyobraźnię poprzez zabawę
  • wyjść poza własną strefę komfortu
  • wygenerować wiele nowych rozwiązań
  • zainspirować się do dalszych działań

Zaplanowane ćwiczenia są zróżnicowane pod względem trudności i stopnia zaangażowania uczestników. Pojawiają się elementy statyczne oraz ruchowe. Część z proponowanych aktywności wymaga samodzielności, w pozostałych niezbędna będzie współpraca. Ćwiczenia pobudzające do współdziałania, to dodatkowo okazja do integracji grupy.

Zarejestruj uczestnictwo!

 

Dlaczego i jak studiować Sztuczną Inteligencję?

Prowadzący: Maksymilian Kulicki
Termin: czwartek 10.03 godz. 12:15, piątek 11.03 godz. 12:15

Pokrótce powiem czym jest sztuczna inteligencja, i przedstawię kilka przełomowych odkryć w tej dziedzinie z ostatnich lat. Potem opowiem o moich doświadczeniach jako studenta SI na Radboud University i University of Amsterdam, i o perspektywach zawodowych po tym kierunku. Przedstawię kilka projektów, jakie udało mi się zrealizować w trakcie studiów. Na koniec opowiem o mojej pasji jaką jest kreatywne zastosowanie SI do tworzenia obrazów, i przeprowadzę interaktywne demo kilku kreatywnych narzędzi dostępnych online.

Zarejestruj uczestnictwo!

Jak efektywnie zarządzać swoim czasem?

Prowadzący: Kaja Brusik
Termin: czwartek 10.03 godz. 8:30 i 12:15, piątek 11.03 godz. 8:30 i 12:15

Często mamy poczucie zmarnowanego czasu lub braku czasu na cokolwiek, co sprawia, że wszystko robimy w biegu. Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się jak zyskać więcej godzin w ciągu dnia oraz jak te godziny efektywnie wykorzystać. Nauczą się technik, które będą mogli wykorzystać w codziennym życiu. Dowiedzą̨ jak w prosty sposób wchodzić w stan pełnej koncentracji i osiągać jak najwyższe wyniki. Zobaczą jak organizować swoje miejsce pracy, pilnować się ustalonego planu i mieć więcej czasu dla siebie. Poznają najlepsze aplikacje, które pomagają̨ na co dzień utrzymać właściwe nawyki i kontrolować listę̨ zadań. Umiejętność́ zarzadzania czasem jest kluczową cechą, którą każdy z nas powinien posiadać.

Zarejestruj uczestnictwo!

Krok pierwszy – obudzić kreatywność

Prowadzący: Aleksandra Grądzielewska, Aleksandra Niechaj (Laboratorium Teatralne im. Heleny Modrzejewskiej)
Termin: czwartek 10.03 godz. 8:30, piątek 11.03 godz. 8:30

Jak rozumiemy kreatywność? Co daje nam rozgrzewka? Jak rozbudzić naszą kreatywność? Jak się przygotować do twórczego działania?
Przykładowy trening kreatywności z elementami ćwiczeń aktorskich.

Zarejestruj uczestnictwo!

Muzyka a mózg. Jak mózg wyobraża muzykę?

Prowadzący: Mateusz Krupa
Termin: czwartek 10.03 godz. 8:30 i 12:15, piątek 11:03 godz. 8:30 i 12:15

Chcesz poznać tajniki wpływu muzyki na Twój mózg? Chcesz zrozumieć wpływ muzyki na nastrój? A może chcesz wykorzystać muzykę w radzeniu sobie z trudnymi emocjami? Przyjdź na warsztaty “Muzyka a mózg. Jak mózg wyobraża muzykę?”

Zarejestruj uczestnictwo!

NOWE ŁĄCZE — warsztaty twórcze

Prowadzący: Monika Dunin – Kozicka
Termin: piątek 11.03 godz. 12:15

Połącz ze sobą elementy, które dotychczas nie występowały razem i — voilà! — jesteś na dobrej drodze do zdziałania czegoś nowego. „Creativity is just connecting things”, jak mawiał Steve Jobs. W trakcie tych warsztatów zbadamy twórczy potencjał przypadkowych i nieprzypadkowych połączeń. Zastanowimy się też, jak korzystać z techniki „nowego łącza” w naszej twórczej pracy na co dzień.

Zarejestruj uczestnictwo!

Szybka nauka z Indigo

Prowadzący: Indigo
Termin: piątek 11:03 godz. 12:15

Wyobraź sobie, że nauka dowolnego przedmiotu będzie Ci szła tak szybko, że nie będziesz
wiedzieć co zrobić z wolnym czasem, bo pokażemy Ci – w jaki sposób wytrenować pamięć
tak, aby chłonąc informacje jak gąbka? W jaki sposób czytać ponad 1000 słów na minutę? W
ciągu 45 minut dowiesz się wszystkiego!

Zarejestruj uczestnictwo!

W świecie alternatywnej komunikacji

Prowadzący: Marcin Matys
Termin: czwartek 10.03 godz. 8:30 i 12:15, piątek 11.03 godz. 8:30 i 12:15

W świecie alternatywnej komunikacji – czyli co to znaczy widzieć słuchem, oglądać palcami i dlaczego widzieć to jest jak przewidywać przyszłość.

  • Będzie o percepcji zmysłów, wzroku oraz o szczególnej roli jaką odgrywa w niej słuch.
  • Co potrafią odczytać palce i jaką rolę może mieć w tym drukarka 3D.
  • Czy na pewno jest jakaś różnica między brajlem, a językiem migowym?

O tym wszystkim na warsztatach “W świecie alternatywnej komunikacji”.

Zarejestruj uczestnictwo!