Warsztaty dla licealistów

Warsztaty

Analiza przekazów medialnych

Martyna Bieniek, Jakub Janczura

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z analizą przekazów medialnych, a dokładniej ze sposobami w jaki media manipulują przekazywanymi informacjami. Zajęcia zostaną podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Podczas tej pierwszej uczestnicy zostaną zapoznani z pojęciem ramowania jako jednym ze sposobów manipulacji przez media – odbędzie się to na konkretnych przykładach. W części praktycznej uczestnicy będą mieli możliwość porównania treści przekazywanych w wybranych materiałach.

Myślenie wizualne, czyli jak przyspieszyć proces uczenia

Łucja Mazurek

Oprócz ogromu wiedzy rzadko kiedy dostajemy informację na temat tego, w jaki sposób ją przyswoić. Warsztaty pokazują jak dzięki wizualnym notatkom umilić, ulepszyć i usprawnić proces uczenia. Właśnie dlatego podczas warsztatów udowadniamy, że obraz faktycznie jest wart więcej niż tysiąc słów, że każdy potrafi rysować, oraz że każdy jest w stanie uczyć się efektywnie, niezależnie od wieku. Uczestnicy nauczą się jak odpowiednio planować notatkę, jaką czcionkę dobrać, jak wprowadzić do notatek kolor czy rysować ludzi. A co najważniejsze zbudują swój własny bank ikon, dzięki któremu zapamiętywanie listy zakupów, planowanie tygodnia i oczywiście uczenie się będzie dużo łatwiejsze.

Warsztat twórczego myślenia

Anna Odyniec

Warsztaty kreatywnego myślenia to zajęcia, podczas których będziemy stymulować wyobraźnię. Poznamy swój poziom kreatywności, dowiemy się w jaki sposób pracować nad tym zagadnieniem. Wyjdziemy poza swoją strefę komfortu i spojrzymy na wszystko z innej strony. Lubisz myśleć nad połączeniem braku pracy domowej i grzebienia? Tworzenie listy niecodziennych zastosowań prostych przedmiotów i dobra zabawa to coś dla Ciebie?

W świecie alternatywnej komunikacji

Marcin Matys

Czy widzieć, to tak jakby przewidywać przyszłość? A który z owoców jest głośniejszy: jabłko czy pomarańcza? Czy okno może być większe od góry? Warsztat “W świecie alternatywnej komunikacji” pozwoli Wam doświadczyć jak codzienne potrzeby i zadania wpływają na postrzeganie otaczającego nas świata przez osoby z dysfunkcją wzroku. Bądźmy w dotyku i słuchajmy, wszak muzyka, aczkolwiek w nietypowej formie, będzie nam również towarzyszyć.

Jak nauczyć się kontroli stresu i emocji?

Anna Sędłak

Warsztaty składają się z części teoretycznej i praktycznej. Po przybliżeniu tematu każdy uczestnik szkolenia pozna ćwiczenia, których będzie mógł używać na co dzień. Dzięki nim nauczy się jak kontrolować stres i emocje w życiu codziennym, zwłaszcza w trudnych sytuacjach. Celem warsztatów jest nauka opanowania emocji i stresu, m.in.: przed egzaminami, wystąpieniami, rozmową kwalifikacyjną czy podczas sytuacji konfliktowych.

Rozgrzej swój mózg przez żonglerkę

Fundacja Inside Out

Warsztaty żonglerskie to stymulacja pracy obu półkul mózgowych. Metoda ta wykorzystywana jest w integracji sensorycznej oraz mnemotechnikach. Ćwiczenia rozwijające wytrwałość, cierpliwość i determinację, refleks i kreatywność. Warsztaty z użyciem chusteczek i piłeczek poprowadzą trenerzy z Fundacja Inside Out.
zapisz się na warsztaty