Warsztaty dla licealistów

Warsztaty

Zapętl się z nami! Warsztaty z podstaw programowania w Pythonie

Czy wiesz jakie może być potencjalne pole wykorzystania i zastosowania Pythona? Ale czym jest Python? Nauczysz się elementarnej teorii i podstaw programowania - poznasz podstawowe komendy. Omówimy czym są i do czego służą zmienne, jak uruchomić program z wiersza poleceń. A na koniec… Ostatnim punktem programu będzie napisanie i uruchomienie swojego autorskiego programu.

Warsztat twórczego myślenia

Anna Odyniec

Warsztaty kreatywnego myślenia to zajęcia, podczas których będziemy stymulować wyobraźnię. Poznamy swój poziom kreatywności, dowiemy się w jaki sposób pracować nad tym zagadnieniem. Wyjdziemy poza swoją strefę komfortu i spojrzymy na wszystko z innej strony. Lubisz myśleć nad połączeniem braku pracy domowej i grzebienia? Tworzenie listy niecodziennych zastosowań prostych przedmiotów i dobra zabawa to coś dla Ciebie?

Jak się przygotować do wystąpienia publicznego?

Paulina Światłowska

Napisanie treści wystąpienia czy nauczenie się na maturę ustną, to nie wszystko co musisz zrobić przed wyjściem do publiczności. Dowiedz się jak możesz zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu twojej przemowy. Na szkoleniu będę poruszać kwestie związane z tym co zrobić przed, w trakcie i po wystąpieniu publicznym by stać się lepszym mówcą oraz oswoić się ze sceną.

W świecie alternatywnej komunikacji

Marcin Matys

Czy widzieć, to tak jakby przewidywać przyszłość? A który z owoców jest głośniejszy: jabłko czy pomarańcza? Czy okno może być większe od góry? Warsztat “W świecie alternatywnej komunikacji” pozwoli Wam doświadczyć jak codzienne potrzeby i zadania wpływają na postrzeganie otaczającego nas świata przez osoby z dysfunkcją wzroku. Bądźmy w dotyku i słuchajmy, wszak muzyka, aczkolwiek w nietypowej formie, będzie nam również towarzyszyć.

Jak nauczyć się kontroli stresu i emocji?

Anna Sędłak

Warsztaty składają się z części teoretycznej i praktycznej. Po przybliżeniu tematu każdy uczestnik szkolenia pozna ćwiczenia, których będzie mógł używać na co dzień. Dzięki nim nauczy się jak kontrolować stres i emocje w życiu codziennym, zwłaszcza w trudnych sytuacjach. Celem warsztatów jest nauka opanowania emocji i stresu, m.in.: przed egzaminami, wystąpieniami, rozmową kwalifikacyjną czy podczas sytuacji konfliktowych.

Rozgrzej swój mózg przez żonglerkę

Fundacja Inside Out

Warsztaty żonglerskie to stymulacja pracy obu półkul mózgowych. Metoda ta wykorzystywana jest w integracji sensorycznej oraz mnemotechnikach. Ćwiczenia rozwijające wytrwałość, cierpliwość i determinację, refleks i kreatywność. Warsztaty z użyciem chusteczek i piłeczek poprowadzą trenerzy z Fundacja Inside Out.
zapisz się na warsztaty